Sıkça Sorulan Sorular

1- Dil okullarından farkınız nedir?

Executive English Coaching bir dil okulu değildir. EEC’de İngilizce öğretmiyoruz. Global iş hayatında şart olan profesyonel iletişim konusunda yönetici ve yönetici adaylarına danışmanlık sunuyoruz. Kariyer hedefleri olan başarılı profesyonellere, uluslararası iş hayatında kendine güvenen, akıcı ve profesyonel bir İngilizce ile kendini ifade edebilen global iş insanlarına dönüştürüyoruz.  Bu, bir dil kurumunun sunduğu hizmetten çok farklıdır:

  • Eğitimler en az Pre-Intermediate seviyesinde İngilizce bilen profesyoneller için sunulmaktadır.
  • Eğitimler profesyonel yaşamda karşılaşılan senaryolardan oluşmaktadır. Kelimeler iş hayatına ve sosyal hayata (sunum, toplantı yönetimi, networking vb.) ilişkin terimlerden oluşmaktadır.
  • Grup eğitimleri büyük gruplardan değil, en fazla 6 kişiden oluşmaktadır. Her katılımcının maksimum seviyede konuşmasına ve konuşarak öğrenmesine olanak tanınmaktadır.
  • Dilbilgisi bazlı eğitim sunulmamaktadır. Konuşarak ve dinleyerek, role play ve case study çalışmaları ile bol pratik yapılarak “biliyorum ama konuşamıyorum” problemine çözüm getirilmektedir.
  • Ekibimiz öğretmenlerden değil, kurumsal hayattan gelen ve çift vatandaş ve iki dile de anadili seviyesinde hakim, kurumsal tecrübeye sahip profesyonellerden (avukat, psikyatr, pazarlama ve turizm yöneticileri vb.) oluşmaktadır. Bunun dışında yine kurumsal hayatta profesyonel tecrübesi bulunan, Türkiye’de yaşayan ve Türkçe konuşan İngiliz ve Amerikalı eğitmenlerimiz de bulunmaktadır.
  • Eğitmenlerimiz bu sayede iki dildeki deyim ve ifadeleri, terimlerin arasındaki küçük nüansları rahatlıkla açıklayabilir ve çok kültürlü iş hayatından gelmelerinden ötürü profesyonel çevreyi ve iş hayatının dinamiklerini bilmektedirler.
2- Eğitim ücretleriniz neden farklı?

Executive English Coaching bir dil okulu değildir. Hem Türkçe’yi hem İngilizce’yi ana dili seviyesinde konuşan, kurumsal iş hayatında tecrübesi bulunan eğitmenler ile global iletişim becerilerinizi geliştirerek kariyerinizde yeni fırsatlar yakalamanıza destek olan, sizi uluslararası iş dünyasında kendini rahatlıkla ifade edebilen profesyoneller seviyesine getirmeyi amaçlayan bir eğitim danışmanlığıdır.

Bu hizmet, bir dil okulunun sunduğu hizmetten farklıdır. Hizmetlerimiz, eğitmenlerimizin tecrübe ve yetkinliklerine, Executive English Coaching ile çalışarak kendinize katacağınız becerilere uygun olarak ücretlendirilmektedir.

Executive English Coaching farkını ve daha önce bizimle çalışan profesyonellere katkımızı www.executiveenglishcoaching.com/referanslarimiz adresinde inceleyerek, size sunacağımız katma değer hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

3- İstediğim yerde eğitim alabilir miyim (ev/ofis)?

Executive English Coaching eğitimleri şirketinizde veya Suadiye’deki ofisimizde gerçekleştirilmektedir.

4- Eğitimleriniz sadece İş İngilizcesi üzerine mi?

Hayır, sosyal İngilizce için Speakout; İngilizce MBA öncesi için Pre-MBA English ve uluslararası şirketlerde ve ekiplerde çalışmanın püf noktalarını öğrenmek için Corporate Etiquette eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Eğer global bir şirkette yönetici iseniz, Executive Competency Coaching hizmeti alabilir, liderlik ve yönetimsel becerilerinizi en güncel iş kitapları ve webinarlar aracılığıyla gelişirebilirsiniz.

Ayrıca sektörünüze uygun olarak Finance English, HR English, Legal English, Logistics English ve Medical English eğitimleri alabilirsiniz.

Son olarak, yeni bir göreve başvuruyor iseniz, global standarda uygun hazırlanmış İngilizce bir özgeçmiş için CV Drafting hizmetimizden yararlanarak, mülakata giden yolda profesyonel bir izlenim yaratabilirsiniz.

5- Online eğitimleriniz var mı?

Executive English Coaching’de danışanlarımız tarafından en verimli geçen eğitimin yüzyüze gerçekleşen eğitimler olduğunu tecrübe ettik. Zaman ve yer sorunu yaşamamanız için, eğitmenlerimiz bireysel eğitimlerde ve kurumsal şirketler ile planlanan kapalı grup eğitimlerinde danışanlarımızın ofisinde eğitim sunmaktadır. Bunun dışında Skype üzerinden de bireysel eğitim gerçekleştirilmektedir.

Global iş dünyasındaki gelişmeleri takip etmek isteyen ve en güncel bilgiler ışığında kendini geliştirmek isteyen kişilere Soundview Executive Book Summaries programını sunmaktayız. Soundview, en az Intermediate seviyede İngilizce konuşanlara uygun bir dilde hazırlanmıştır. Soundview ile tüm dünya genelinde İngilizce olarak yayınlanan en güncel ve en çok satan iş kitaplarının özet içeriklerine, yazarlarla yapılan söyleşilere ve uzmanlarca hazırlanan online seminarlara en hızlı ve etkili şekilde erişim sağlar ve bu yeni bilgiler ile profesyonel gelişiminizi desteklersiniz. Executive English Coaching üzerinden bu programa %20 indirimli ulaşabilirsiniz.

6- Bir seviye atlamak için ortalama kaç saat eğitime gelmem gerekiyor?

Executive English Coaching’de tecrübemiz, eğitim sıklığına ve mevcut seviyeye göre danışanlarımızın 36-48 saat içerisinde bir sonraki seviyeye ulaştıkları yönündedir.

7- Grup eğitimi sonunda 1 seviye atlamış oluyor muyum?

Grup eğitimlerinde, danışanlar eğitimlere düzenli olarak katılmaları, eğitim süresince söz almaları, ek olarak sunulan pratikleri tamamlamaları halinde bir seviye ilerlerler.

8- Grup eğitimlerinde kaçırılan derslerde ne yapabiliriz?

Grup eğitimleri her yıl bir kaç farklı dönemde sunulmaktadır. Kaçırdığınız eğitime bir sonraki dönemde ücretsiz olarak katılabilir veya tercihen, bireysel eğitim ile daha hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

9- Eğitimlerinize katılmak için seviyemin ne olması gerekiyor?

Katılımcılardan beklenen İş İngilizcesi seviyesi eğitime göre değişmektedir. Ancak, tüm eğitimler için minimum Pre-Intermediate seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. Speakout ve Business English grup eğitimleri yıl içerisinde iki farklı seviyede sunulmaktadır.  Örneğin, Business English + programı, Upper Intermediate seviyede İngilizce bilen kişilere sunulmaktadır. Eğitimlere katılmadan önce, danışanların İş İngilizcesi seviyeleri yazılı ve sözel olarak tespit edilmektedir.

10- Eğitim sonunda sertifika veriyor musunuz?

Grup eğitimlerini ve workshopları tamamlayan kişilere Executive English Coaching tarafından sertifika verilmektedir. Bireysel ve kapalı grup eğitimlerinde, şirketinizin İK bölümüne veya yöneticinize aylık veya iki aylık dönemlerde detaylı gelişim raporları sunulmaktadır.