Yönetici veya yönetici adayları için özel hazırlanan bu programda öncelikle kişinin iş hayatındaki iletişim ihtiyaçları ve profesyonel hedefleri belirlenir. Şirketin geliştirilmesini istediği konular öncelikli olarak ele alınır. Bulunduğu sektöre, geliştirmek istediği yönlerine ve kariyer hedeflerine göre yöneticiye özel bir içerik belirlenir ve kişinin iş hayatında karşılaştığı senaryolardan yola çıkılarak ona özel alıştırmalar hazırlanır.

Yönetici iş hayatında İngilizce iletişimlerinde ne konuda eksiklik hissediyorsa bu noktaya odaklanılır.

Kariyerinde ilerlerken gerekli olan tüm global iletişim becerileri ve yetkinliklerin kazandırılması amaçlanır. Bu sayede, kişinin doğru ve profesyonel iletişim kurarak potansiyelini global iş hayatında da göstermesi ve iş ilişkilerini güçlendirmesi hedeflenmektedir. Executive English Coaching eğitmenlerinin kendi geçmiş kurumsal tecrübelerinden faydalanılarak, yöneticiye uluslararası iş dünyası kültürü ve kültürlerarası iş iletişimi konusunda ipuçları verilir ve birlikte strateji oluşturulur.

Kişinin kariyer hedeflerine ulaşmasında profesyonel İngilizce iletişim ile ilgili her konuda Executive English Coaching bir çözüm ortağı olarak ona yol arkadaşı olur.

ÖRNEK ÇALIŞMALAR:

Kişiye özel programlarda kazandırılan yetkinlikler:

 • tüm iş ilişkilerinde yanlış anlaşılmalar önleme ve profesyonel bir dil kullanma
 • profesyonel ve etkili İngilizce sunum hazırlama ve sunma
 • tecrübe, yetkinlikler ve potansiyelin en doğru ve etkili şekilde karşı tarafa aktarma (self-marketing)
 • İngilizce rapor ve e-mail yazarken az ve öz bir dile ile yazma
 • değişim yönetimi, anlaşmazlıkların çözümü gibi hassas durumlarda doğru İngilizce ile iletişim kurma
 • ekip yönetiminde açık ve özgüvenli diyalog kurma, saygınlık kazanma
 • yabancı iş insanları ile sıcak ve güçlü ilişkiler kurma
 • global bir pozisyon veya expat görevi için hazırlanma
 • üst yönetim veya yönetim kurulu ile güçlü iletişim kurma
 • etkili toplantı yönetimi ve katılımı
 • sosyalleşme ve networking etkinliklerinde fark yaratma
 • hedef şirket yetkinlik haritasında bulunan yetkinlikleri İngilizce olarak pekiştirme ve iş hayatında kullanma

 

SÜRE: Eğitim programı süresi tamamen yöneticinin ihtiyacına uygun olarak belirlenir. Belli bir mülakata hazırlanmak için üç saat yeterli olabilir; global bir yönetici pozisyonuna hazırlanmak için ise eğitim başındaki seviyesine göre bir seneden fazla süre gerekebilir. KAYNAK: Executive Coaching eğitimini destekleyici olarak, Londra ve New York’tan kaynaklar ile oluşturulmuş  zengin iş kitapları kütüphanesinden içerikler kullanılır. Ayrıca Soundview Executive Book Summaries’den profesyonel gelişim, yöneticilik vasıfları ve lider yetkinlikleri ile ilgili makaleler okunur ve sunumlar izlenir.

Diğer Kurumsal Çözümler

Grup Programları

Bu programlarda, katılımcıların veya ekiplerin öncelikli ve en sık ihtiyaç duydukları İngilizce iletişim ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlanmaktadır. Devamı...

Online Çözümler

Dünya’nın 170 ülkesinde 24 milyondan fazla kullanıcıya online İngilizce öğrenme deneyimi sunan ABA English, English Worldwide tarafından geliştirilmiştir. Devamı...