Executive English Coaching bir dil okulu değildir.

Executive English Coaching İngilizce bilen ama akıcı ve profesyonel bir dilde konuşmakta zorluk çeken iş insanlarını global iş hayatına hazırlayan bir danışmanlık şirketidir. Hedefe giden yolda çözüm ortağınız ve yol arkadaşınız olarak size destek olur.

İngilizce global iş dünyasının ortak dilidir. Bu dünyada başarılı olmak için İngilizceyi akıcı ve profesyonel şekilde konuşmanız ve kendinizi doğru şekilde ifade etmeniz ilk şarttır.

Executive English Coaching birebir danışmanlık ve şirketlere özel kurumsal çözümler ile size bu beceriyi kazandırır. Bilginizi ve birikiminizi karşı tarafa doğru ifade edebildiğinizde gerçek değerinizin karşılığına ve yepyeni fırsatlara ulaşırsınız.

Executive English Coaching eğitmenleri İngilizce öğretmeni değildirler. Executive English Coaching eğitmen ekibi Amerika veya İngiltere’de kurumsal tecrübeye sahip, iş hayatını yakından tanıyan, İngilizce ve Türkçe’ye ana dili seviyesinde hakim iş insanlarından oluşmaktadır. Global iş kültürünü ve dinamiklerini bilirler; iş hayatındaki ihtiyaçları doğru analiz eder ve çift dil hakimiyetiyle size global iş insanı olmanız için gerekli desteği verirler.

Executive English Coaching’den eğitim alanlar işinde başarılı, konusuna hakim, kariyer hedefleri olan ve global iş dünyasında söz sahibi olmak isteyen iş insanlarıdır.

  • Türkçede kendinizi ifade ettiğiniz rahatlıkla İngilizce konuşursunuz.
  • Uluslararası iş hayatında başarı için gerekli iletişim becerilerini kazanır; bu özgüven ile kariyer kapılarını açarsınız.
  • Rekabetçi global iş dünyasında kendinize güçlü bir yer edinirsiniz.
  • Lokal bir iş insanından veya şirketten global bir iş insanına veya şirkete dönüşür; yeni fırsatlar yakalarsınız.
  • Şirketinizin öncelikli olarak tanımladığı yetkinlikleri kazanır; uluslararası iş hayatında şirketinizi bu yetkinlikler doğrultusunda güçlü bir şekilde temsil edersiniz.

Kuruluş Hikayemiz

Sanıyorum ki birçok şey aileden aldığınız kültürel mirasla başlar. Babamın dedesi Mekteb-i Sultanide Fransızca muallimiymiş. Okumaya, yabancı lisana ve kültürlere ilgi duyarmış. Babamın da eğitimine önem vermiş, onu Galatasaray Lisesi’ne yazdırmış. Aldığı eğitimle babam rahatlıkla Avrupa’da çalışma imkanı buldu ve ben 8 yaşındayken Almanya’da Hannover’e yerleştik.11 yaşına gelince ailemle New York’ta yaşamaya başladık.

Bu sürede babam etrafımızda yaşayan pek çok Türk’ün adeta gönüllü avukatı gibiydi. Bize gösterilen olumlu muamelenin aksine, çevremizdeki Türkler kendilerini iyi ifade edemedikleri için haklıyken dahi dezavantajlı konumda oluyorlardı. Şunu küçük yaştan itibaren gördüm ki Türkler mükemmeliyetçilik ve aldıkları eğitim yüzünden kendilerini iyi ifade edemiyorlar.

Günümüzde en önemli değer bilgidir ama bilgiyi ancak global bir dilde ifade ettiğinizde dünyanın her tarafında geçerli bir değer haline gelirsiniz.

Ben de bu noktadan yola çıkarak küçük yaştan itibaren farkına vardığım iletişim becerilerini Türk profesyonellere kazandırmayı, onları özgüvenli global bir çalışan haline getirmeyi böylelikle yarattıkları algıyı yönetenin kendileri olmasını arzu ettim ve tutkuyla Executive English Coaching’i 2010 yılında kurdum. O tarihten bu yana Türkiye’de yüzlerce yönetici ve şirketin başarı hikayelerini yaratmalarında destek olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum.

Founder
Billur Cremer

Ekibimiz

BİLLUR CREMER

Çocukluğu Avrupa ve Amerika’da geçen Billur Cremer, üniversite eğitimi için Türkiye’ye dönmüş ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmuştur. Ardından, NY Queens College’da eğitimine devam etmiştir. 1980 yılından itibaren turizm, eğitim ve telekomünikasyon gibi farklı sektörlerde, başta Kuveyt, Almanya, Hollanda, İspanya, Tayvan ve Macaristan olmak üzere çeşitli ülkelerden yöneticiler ile çalışmıştır. İleri seviyedeki yabancı dil bilgisi sayesinde, profesyonel hayatında kendini her zaman güçlü ve rahat hisseden Cremer, global iletişimin önemli bir güç olduğunun uluslararası iş yaşamında farkına varmıştır.Türkiye’de eğitim almış başarılı yöneticilerin, global iş dünyasında kendilerini özgüvenle ifade ederek daha da başarılı olmalarını sağlamak amacıyla kendisi gibi iki kültür ve dile ana dili gibi hakim olan ve iş hayatı dinamiklerini çok iyi bilen Türk ve Amerikalı profesyonellerden oluşan ekibiyle birlikte Executive English Coaching’i kurmuştur.

Linkedin Profile: https://tr.linkedin.com/in/billurcremer

SERRA CREMER İYİ

Çocukluk ve öğrencilik yıllarını New York’ta geçiren Serra Cremer İyi, New York Üniversitesi Ekonomi ve Ortadoğu Bilimler çift anadal mezunudur. Ardından, Fordham Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Juris Doctor diploması almıştır.New York Barosu’na kayıtlı bir avukat olan Serra Cremer İyi, 2006 yılından itibaren New York ve İstanbul’da, New York University, Brown&Brown Risk Management, Pricewaterhouse Coopers ve Verdi Avukatlık Ortaklığı gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde çalışmıştır. Uzmanlık alanları; sigorta brokerlığı, birleşme ve devralmalar, sermaye piyasası ve proje finansmanıdır. EEC’de İngilizce e-mail yazma eğitimi, sunum ve müzakere İngilizcesi ve hukuki İngilizce eğitimleri sunan Cremer İyi, İngilizce dışında Almanca ve orta derecede Fransızca da bilmektedir.

Linkedin Profile: www.linkedin.com/in/serracremeriyi

ÖZLEM ARPACI

İngiltere’de Saint Mary’s College, Amerika’da ise University of California, Riverside’da dört farklı İngilizce Geliştirme sertifika programlarına katılan Özlem Arpacı, 1993’te Amerika’ya yerleşip, John W. North High School’dan mezun olmuştur. 1997’de Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi çift dal diplomasını Mills College, Oakland’dan ve 1999 yılında pazarlama odaklı MBA diplomasını University of San Francisco’dan almıştır. 2000-2001 yıllarında ise University of California Berkeley’den E-Ticaret İş ve Altyapısı sertifika eğitimini tamamlamıştır.Profesyonel hayatında; teknoloji, restoran ve moda sektörlerinde pazarlama ve halkla ilişkiler yöneticisi olarak görev alıp; aynı zamanda aralarında Cisco Systems, Google, Kaliforniya Motorlu Araçlar ve Federal Hapishaneler Bürosu da dahil olan kurumlar için Türkçe lisanı uzmanı olarak hizmet vermiştir. 2011 yılından itibaren EEC ekibinin bir parçası olarak; yöneticilere Amerikan iş ve pazarlama İngilizcesi, sunum, konuşma ve aksan düzeltme konularında koçluk hizmeti vermektedir.

Linkedin Profile: https://tr.linkedin.com/in/ozlem-arpaci-69234a12

BEGÜM S. BECERİK

Çocukluk ve öğrencilik yıllarını Kaliforniya’da geçiren Begüm S. Becerik’in ilk lisanı İngilizce olmuştur. University of California, Irvine, Dilbilimi Lisans programı ve Bilişsel Nörobilim (Cognitive Neuroscience) Lisans programlarını yüksek derece ile tamamlamış ve Klinik ve Örgütsel Psikoloji konusunda uzmanlaşmıştır. Akademik başarılarından dolayı, Amerika Başkanları George Bush ve Ronald Reagan tarafından Academic Excellence Award’a layık görülmüştür. Amerika’da İK Yönetimi, Uluslararası İş İdaresi ve Medya konularında başarılar elde etmiş; Kaliforniya’da marka yöneticisi, hukuki danışman yardımcılığı ve editörlük gibi görevlerde yer almıştır. 2005 yılı itibariyle; Türkiye’de Coca-Cola Kurumsal İletişim ve Pazarlama departmanında dört sene boyunca Türkiye, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler ile ilgili projelerde yer almıştır.2009’dan bu yana başta Financial Times olmak üzere çeşitli gazete, dergi ve kurumsal yayınlarda freelance çevirmen olarak çalışan Becerik, ana dili olan İngilizce dışında aynı zamanda Türkçe ve Arapça bilmektedir. 2012 yılından itibaren EEC ekibinin bir parçası olarak; yöneticilere Amerikan iş ve pazarlama İngilizcesi, sunum, konuşma ve aksan düzeltme konularında koçluk hizmeti vermektedir.

Linkedin Profile: https://tr.linkedin.com/in/begüm-s-becerik-5382749

 

MAX HUGHES

2013 yılına kadar Londra’da yaşayan Max Hughes, Oxford Üniversitesi’nde Klasik Diller (Grekçe ve Latince) eğitiminden sonra Sheffield Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı üniversiteden Sağlık Enformatiği konusundan yüksek lisans diploması aldıktan sonra İngiltere’de Locum Consultant Psychiatrist’te psikiyatrist olarak 6 sene çalışmıştır.

İngiltere’de 10 yıllık klinik tıp tecrübesinin ardından 2014 yılında Türkiye’ye taşınmış ve başta Medikal İngilizce ve İş İngilizcesi olmak üzere Executive English Coaching bünyesinde eğitimler vermeye başlamıştır. Cambridge’den CELTA sertifikasına sahiptir. Londra Royal College of Psychiatrists üyesidir. Ana dili İngilizce dışında, Almanca, Fransızca ve orta seviyede Türkçe konuşmaktadır.

ANGEL HİDALGO

Angel Hidalgo, yüksek lisans derecesini dünyanın önde gelen işletme okullarından IE Business School’da Reklam Yönetmenliği ve Pazarlama dallarında tamamladıktan sonra Meliá Group, Carnival Cruise Lines, Korean Air, Kuwait Airways, and Viaçao Aérea de São Paulo gibi birçok global şirkette satış ve pazarlama yöneticisi olarak görev almıştır. Angel Hidalgo kurumsal iş dünyasını televizyon ve sinema oyunculuğu kariyerine odaklanmak için bırakmış ve sayısız İspanyol dizi ve filminde rol almıştır. Oyunculuğun yanı sıra İspanya’da Heineken ve Opel gibi global markalar başta olmak üzere birçok reklam ve filmde dublaj sanatçısı olarak yer almıştır ve uluslararası konuşmacı, oyuncu ve iş insanlarına ses ve diksiyon koçu olarak destek olmaktadır.

Nefes kontrolü, ses eğitimi ve oyunculuk konusundaki uzmanlığı ile Angel basit bir konuşmayı dinleyiciler için büyüleyici bir sunuma dönüştürebilmektedir. Angel, Business English Bootcamp Madrid süresince katılımcılara diksiyon, doğru tonlama ve nefes kullanımı teknikleri ile başta toplantı, müzakere ve sunumlar olmak üzere iş hayatında etkileyici, ikna edici ve ilham veren iletişim konusunda eğitim verecektir.

LIZ MANION

Yeni Zelanda doğumlu İngiliz bir avukat olan Liz Manion, Victoria University of Wellington Uluslararası İlişkiler ve Hukuk bölümlerini bitirmiş ve 2009 yılında AIESEC’den Teaching as a Second Language eğitimci sertifikası almıştır. Profesyonel hayatında; Türkiye’nin yanı sıra, Yeni Zelanda, Ukrayna, İngiltere ve Abu Dhabi’de İngilizce eğitmen ve insan hakları avukatı olarak görev almıştır.

2013 yılından itibaren İstanbul’da yaşayan Manion, avukatlığın yanı sıra yarı zamanlı olarak EEC’de Hukuki İngilizce ve İngilizce E-mail Yazma dersleri vermektedir.