Executive English Coaching bir dil okulu değildir.

Executive English Coaching İngilizce bilen ama akıcı ve profesyonel bir dilde konuşmakta zorluk çeken iş insanlarını global iş hayatına hazırlayan bir danışmanlık şirketidir. Hedefe giden yolda çözüm ortağınız ve yol arkadaşınız olarak size destek olur.

İngilizce global iş dünyasının ortak dilidir. Bu dünyada başarılı olmak için İngilizceyi akıcı ve profesyonel şekilde konuşmanız ve kendinizi doğru şekilde ifade etmeniz ilk şarttır.

Executive English Coaching birebir danışmanlık ve şirketlere özel kurumsal çözümler ile size bu beceriyi kazandırır. Bilginizi ve birikiminizi karşı tarafa doğru ifade edebildiğinizde gerçek değerinizin karşılığına ve yepyeni fırsatlara ulaşırsınız.

Executive English Coaching eğitmenleri İngilizce öğretmeni değildirler. Executive English Coaching eğitmen ekibi Amerika veya İngiltere’de kurumsal tecrübeye sahip, iş hayatını yakından tanıyan, İngilizce ve Türkçe’ye ana dili seviyesinde hakim iş insanlarından oluşmaktadır. Global iş kültürünü ve dinamiklerini bilirler; iş hayatındaki ihtiyaçları doğru analiz eder ve çift dil hakimiyetiyle size global iş insanı olmanız için gerekli desteği verirler.

Executive English Coaching’den eğitim alanlar işinde başarılı, konusuna hakim, kariyer hedefleri olan ve global iş dünyasında söz sahibi olmak isteyen iş insanlarıdır.

  • Türkçede kendinizi ifade ettiğiniz rahatlıkla İngilizce konuşursunuz.
  • Uluslararası iş hayatında başarı için gerekli iletişim becerilerini kazanır; bu özgüven ile kariyer kapılarını açarsınız.
  • Rekabetçi global iş dünyasında kendinize güçlü bir yer edinirsiniz.
  • Lokal bir iş insanından veya şirketten global bir iş insanına veya şirkete dönüşür; yeni fırsatlar yakalarsınız.
  • Şirketinizin öncelikli olarak tanımladığı yetkinlikleri kazanır; uluslararası iş hayatında şirketinizi bu yetkinlikler doğrultusunda güçlü bir şekilde temsil edersiniz.

Kuruluş Hikayemiz

Sanıyorum ki birçok şey aileden aldığınız kültürel mirasla başlar. Babamın dedesi Mekteb-i Sultanide Fransızca muallimiymiş. Okumaya, yabancı lisana ve kültürlere ilgi duyarmış. Babamın da eğitimine önem vermiş, onu Galatasaray Lisesi’ne yazdırmış. Aldığı eğitimle babam rahatlıkla Avrupa’da çalışma imkanı buldu ve ben 8 yaşındayken Almanya’da Hannover’e yerleştik.11 yaşına gelince ailemle New York’ta yaşamaya başladık.

Bu sürede babam etrafımızda yaşayan pek çok Türk’ün adeta gönüllü avukatı gibiydi. Bize gösterilen olumlu muamelenin aksine, çevremizdeki Türkler kendilerini iyi ifade edemedikleri için haklıyken dahi dezavantajlı konumda oluyorlardı. Şunu küçük yaştan itibaren gördüm ki Türkler mükemmeliyetçilik ve aldıkları eğitim yüzünden kendilerini iyi ifade edemiyorlar.

Günümüzde en önemli değer bilgidir ama bilgiyi ancak global bir dilde ifade ettiğinizde dünyanın her tarafında geçerli bir değer haline gelirsiniz.

Ben de bu noktadan yola çıkarak küçük yaştan itibaren farkına vardığım iletişim becerilerini Türk profesyonellere kazandırmayı, onları özgüvenli global bir çalışan haline getirmeyi böylelikle yarattıkları algıyı yönetenin kendileri olmasını arzu ettim ve tutkuyla Executive English Coaching’i 2010 yılında kurdum. O tarihten bu yana Türkiye’de yüzlerce yönetici ve şirketin başarı hikayelerini yaratmalarında destek olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum.

Founder
Billur Cremer

Ekibimiz

BİLLUR CREMER

Çocukluğu Avrupa ve Amerika’da geçen Billur Cremer, üniversite eğitimi için Türkiye’ye dönmüş ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmuştur. Ardından, NY Queens College’da eğitimine devam etmiştir. 1980 yılından itibaren turizm, eğitim ve telekomünikasyon gibi farklı sektörlerde, başta Kuveyt, Almanya, Hollanda, İspanya, Tayvan ve Macaristan olmak üzere çeşitli ülkelerden yöneticiler ile çalışmıştır. İleri seviyedeki yabancı dil bilgisi sayesinde, profesyonel hayatında kendini her zaman güçlü ve rahat hisseden Cremer, global iletişimin önemli bir güç olduğunun uluslararası iş yaşamında farkına varmıştır.Türkiye’de eğitim almış başarılı yöneticilerin, global iş dünyasında kendilerini özgüvenle ifade ederek daha da başarılı olmalarını sağlamak amacıyla kendisi gibi iki kültür ve dile ana dili gibi hakim olan ve iş hayatı dinamiklerini çok iyi bilen Türk ve Amerikalı profesyonellerden oluşan ekibiyle birlikte Executive English Coaching’i kurmuştur.

Linkedin Profile: https://tr.linkedin.com/in/billurcremer

SERRA CREMER İYİ

Çocukluk ve öğrencilik yıllarını New York’ta geçiren Serra Cremer İyi, New York Üniversitesi Ekonomi ve Ortadoğu Bilimler çift anadal mezunudur. Ardından, Fordham Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Juris Doctor diploması almıştır.New York Barosu’na kayıtlı bir avukat olan Serra Cremer İyi, 2006 yılından itibaren New York ve İstanbul’da, New York University, Brown&Brown Risk Management, Pricewaterhouse Coopers ve Verdi Avukatlık Ortaklığı gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde çalışmıştır. Uzmanlık alanları; sigorta brokerlığı, birleşme ve devralmalar, sermaye piyasası ve proje finansmanıdır. EEC’de İngilizce e-mail yazma eğitimi, sunum ve müzakere İngilizcesi ve hukuki İngilizce eğitimleri sunan Cremer İyi, İngilizce dışında Almanca ve orta derecede Fransızca da bilmektedir.

Linkedin Profile: www.linkedin.com/in/serracremeriyi

ÖZLEM ARPACI

İngiltere’de Saint Mary’s College, Amerika’da ise University of California, Riverside’da dört farklı İngilizce Geliştirme sertifika programlarına katılan Özlem Arpacı, 1993’te Amerika’ya yerleşip, John W. North High School’dan mezun olmuştur. 1997’de Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi çift dal diplomasını Mills College, Oakland’dan ve 1999 yılında pazarlama odaklı MBA diplomasını University of San Francisco’dan almıştır. 2000-2001 yıllarında ise University of California Berkeley’den E-Ticaret İş ve Altyapısı sertifika eğitimini tamamlamıştır.Profesyonel hayatında; teknoloji, restoran ve moda sektörlerinde pazarlama ve halkla ilişkiler yöneticisi olarak görev alıp; aynı zamanda aralarında Cisco Systems, Google, Kaliforniya Motorlu Araçlar ve Federal Hapishaneler Bürosu da dahil olan kurumlar için Türkçe lisanı uzmanı olarak hizmet vermiştir. 2011 yılından itibaren EEC ekibinin bir parçası olarak; yöneticilere Amerikan iş ve pazarlama İngilizcesi, sunum, konuşma ve aksan düzeltme konularında koçluk hizmeti vermektedir.

Linkedin Profile: https://tr.linkedin.com/in/ozlem-arpaci-69234a12

JENNIFER HOLMES

Jennifer Holmes, Kanada’da farklı sektörlerde pazarlama alanında yöneticilik yapmıştır. Kariyerine Bell Canada şirketinde başladıktan sonra, on seneye yakın bir süre Ottawa’daki Kanada Kraliyet Darphanesi’nde (Royal Canadian Mint) kıdemli ürün müdürü olarak aralarında mühendis ve teknisyenlerin bulunduğu ekiplere liderlik etmiştir. , 2017 yılında İstanbul’a taşınmıştır ve 2019 yılından beri EEC ekibinin bir parçası olarak; yöneticilere iş, pazarlama ve ihracat İngilizcesi, sunum, konuşma ve aksan düzeltme konularında koçluk hizmeti vermektedir. Lisans derecesini İşletme alanında State University of New York, Empire College’da tamamlamıştır. Ana dili olan İngilizce dışında, başlangıç seviyesinde Türkçe konuşmaktadır.Linkedin Profile: https://www.linkedin.com/in/jenniferholmesmarketing/

SHAWNA MAXWELL

Satınalma ve insan kaynakları alanında New York ve Boston’da on yılı aşkın tecrübeye sahip olan Shawna Maxwell-Ergin, 2014 yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır. Kansas Wichita Üniversitesi’nden Uluslararası İşletme dalında lisans derecesine sahiptir. Ana dili İngilizce olan Shawna, 2018 yılından beri Türkiye’deki iş insanlarına global iletişim becerileri konusunda danışmanlık vermektedir. 2019 yılında Executive English Coaching ekibine katılmıştır ve farklı kültürlerle çalışma, Amerikan iş İngilizcesi, akıcı konuşma ve aksan düzeltme konularında hem grup eğitimleri hem de kişiye özel birebir danışmanlık sunmaktadır.  

Linkedin Profile: https://www.linkedin.com/in/shawna-maxwell-ergin-a837bb6/

BERRAK TOSUN

Berrak Tosun, İstanbul Üniversitesi’nde Ekonomi alanında lisans derecesini tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi için Oslo’ya taşınmıştır. Norveç’te geçirdiği yaklaşık 10 sene içerisinde BI Norwegian School of Management’ta Uluslararası Pazarlama Yönetimi alanında master eğitimini tamamlamış ve ardından yine Oslo’da Novartis ve Thomson Reuters’te satış ve iş geliştirme ekiplerinde çalışmıştır. Bir sene University of Bath, İngiltere’de uluslararası pazarlama eğitimi görmüş ve 2012 yılında İstanbul’a dönerek CH Robinson ve Crown World Mobility gibi uluslararası şirketlerde iş Geliştirme alanında yöneticilik yapmıştır. 2018 yılında kendi şirketini kurmuş ve bu sayede bir şirketin bir fikirden faaliyete geçmesi sürecinde bir çok farklı alanda tecrübe sahibi olmuştur. Bu tecrübesini ve uluslararası iş iletişimi konusundaki deneyimlerini, 2020 yılından beri yarı zamanlı olarak EEC’de yöneticiler ile paylaşmakta ve iş İngilizcesi, konuşma pratiği, business grammar konularında eğitim vermektedir. Berrak Tosun, Norveç vatandaşıdır ve İngilizce ve Türkçe dışında akıcı seviyede Norveçce konuşmaktadır. 

Linkedin Profile: https://www.linkedin.com/in/berrak-tosun-49a60422/